Kurumsal

Hakkımızda

1986 yılında kurulan KAYASAN METAL inşaat sektörünün her türlü saç mamül ihtiyaçlarını karşılamak üzere Adapazarı’nda ticari hayatına başlamıştır.

Gelişmekte olan ülke ekonomisi ve sınırlarımıza komşu olan ülkelerin ekonomilerinde ki büyümeler neticesinde;  artan taleplere cevap vermek adına gerek çalışanlarına gerekse ticari yatırımlarına özen göstererek büyümesini sürdürmüştür.

İnşaat ve metal sektöründe ki gelişmeleri; geniş kapsamlı bilgi birikimi ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile takip eden yönetim kurulumuz sanayileşme ve üretime göstermiş oldukları özenle 2013 yılında Sakarya’da 20000m2 açık alan üzerine 5000m2 kapalı alanı ile ADAKAYA PANEL üretim tesisini kurarak yurt içi ve yurt dışı sanayicilere en kaliteli ve hızlı şekilde izolasyonlu panelleri hizmete sunmuşlardır.

Adakaya Panel’in tecrübesi, hizmet kalitesi ve deneyimleri doğrultusunda artan hizmet ağı; hizmet verilen firmaların taleplerini karşılamak adına, gerek teknolojik takip ve yatırımlar, gerekse ar-ge çalışmaları sonucu, 2015 yılında tarihi ipek yolu üzerinde bulunan ve konumu itibari ile Türkiye’nin Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu, iç Anadolu ve Akdeniz bölgelerini birbirine bağlayan Aksaray ilimizde 36000m2 açık alan 10000m2 kapalı olmak üzere ANADOLU PANEL ve DURU STRAFOR ısı yalıtım ve strafor tesislerini grup bünyesine katmıştır. Yapılan bu yatırımlar sonucunda geleceği yaratmakla ve sürdürülebilir kârlı büyüme sağlamakla bugün toplamda 15000m2 kapalı, 56000m2 açık alanda, sektöründeki son teknolojik makine ekipmanlarını kullanarak yıllık 10.000.000m2 poliüretan sandviç panel üretim kapasitesine, 150.000m3 üretim kapasiteli yalıtım ve dekor amaçlı strafor tesisine ve yıllık 15.000 ton üzeri saç aksesuar işleme tesisine kavuşmuştur. 

Grup şirketlerimizin asıl hedefi küreselleşen dünya ekonomisinde inovasyon ile sürdürülebilir iktisadi büyüme sağlayıp müşterileri için değer yaratmak olmuştur. Ülke ekonomisine katkı sağlama arzusuyla Ar-Ge faaliyetlerinin üretimi takip etmesini sağlayıp, birey yetiştirme anlayışı ve her geçen gün yeni ürün gamlarını müşterilerinin ve pazarın beğenisine sunmaya devam edecektir.

Yılların birikimi olan kalitesi ile sektör bazında hep yukarıları hedefleyen ve bu konuda lokomotif görevini üstlenen Grup şirketlerimiz; ham madde seçiminden, ürün sevkiyatına kadar gösterdiği özen sonucunda şu anda 10 ülkeye ihracat yapmakta, ihracat ağını genişleterek ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.